Bioetanool

   Bio-Blaze bioetanool 1L 
Ves Product Carousel4

Miks peaksid valima just biokamina?

Biokamina kütuseks on keskkonnasõbralik bioetanool. Bioetanool on taastuva energia allikas, mis on tekkinud suhkruroost, peedist või muudest suhkru- või tärkliseallikatest (puuviljad, kartul) saadud suhkru või tärklise käärimisest. Parim osa? Biokamina põletamisel tekkinud aur ei ole mürgine

 

Kas Sind huvitab, kuidas bioetanooli toodetakse?

Bioetanool on vedelik, mida valmistatakse orgaaniliste jäätmete lagundamise teel. Kuumuse abil destilleeritakse suhkur ning suhkru või tärklise kääritamisel saadakse etanool. Näiteks pressitakse suhkruroost mahl välja ning see kääritatakse. Bioetanooli valmistatakse ainult orgaanilistest jäätmetest. Bioetanool põleb täielikult, vabastades soojust, pisut veeauru ja süsihappegaasi.

 

Aga kuidas bioetanooli kasutatakse?

Etanooli kasutatakse biokaminate kütusena. Bioetanooli põletamiseks ei ole vaja korstent ega lõõri. Kuna paljud uued hooned, eriti korterid, luuakse korstna ja kaminateta, on biokamin keskkonnasõbralik ja moodne alternatiiv elusa tule nautimiseks. Bioetanoolist vabastatud soojus jääb tuppa mõneks ajaks püsima - seetõttu on bioetanooli põletamine otstarbekas ja tõhus.

 

Kui kerge on bioetanooli põlema süüdata?

Bioetanool on kergesti süttiv vedelik, kuuludes süttivuse osas 1B klassi ning tarnimise osas 3 PGII klassi. Selle hoiustamine on maailmas erinevate standardite järgi reguleeritud. Et bioetanooli turvaliselt ja legaalselt hoiustada ja käsitleda, peaksite end viima kurssi riikliku regulatsiooniga.

 

Kas bioetanool on mürgine?

Bioetanooli on müügi eesmärgil mitmete ainetega denatureeritud, et vältida selle puhtal kujul manustamist. Bioetanool sobib kasutamiseks biokaminas.

 

Mis on Safer-Bio-Fuel?

SAFER-BIO-FUEL™ on uuenduslik kütuseliik lõõrivabadele kaminatele, näiteks biokaminatele. See pole isesüttiv ning seetõttu on sellega ohutu ümber käia. See-eest põleb kütus tõhusalt ja ohutult. SAFER-BIO-FUEL™ põleb puhtalt, ei ole mürgine ega vabasta tahma, suitsu, toksiine ega jääke. See on jätkusuutlik ja keskkonnasõbralik biokamina kütus. SAFER-BIO-FUEL™ on kõige ohutum kütus iga lõõrivaba kamina jaoks.

 

Kas Safer-Bio-Fuel sobib igasse biokaminasse?

SAFER-BIO-FUEL™ kasutamiseks on eraldi põletit vaja. Enne kütuse ostmist veenduge, et teil on õige biokamina  põleti või lisage põletisse klaaskiudvilla. Kui soovite olemasolevas Bio-Blaze® biokaminas SAFER-BIO-FUEL™ kütust kasutada, peate biokamina põletit uuendama. Pakume selleks spetsiaalset  komplekti, mis mahub igasse põletisse.

 

Kui kaua põleb Safer-Bio-Fuel bioetanool?

SAFER-BIO-FUEL™ tagab pikema  põlemisaja kui teised etanoolkütused. See ei ole isesüttiv (leekpunkt 93°C), mistõttu on selle käsitlemine ohutu. Võite kütust biokaminas põleva leegi peale valada ning see kustutab tule.

 

Kuidas Safer-Bio-Fueli hoiustada? 

SAFER-BIO-FUEL™ hoiustamiseks ei ole erinõudeid ning see on suurepärane täielikult  põlev alternatiiv etanoolile.